Dr Alcheo

Dr Alcheo to seria nowoczesnych roztworów, przygotowana z myślą o zachowaniu najwyższych standardów jakości. Ich produkcja została oparta na wieloletnim doświadczeniu w sporządzaniu preparatów i roztworów chemicznych.  
Przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszych wyrobów, więc prócz laboratorium nadzorującego jakość, posiadamy również zestawy urządzeń i aparatów testujących nowe rozwiązania i formulacje.

DMSO. Oczyszczony laboratoryjnie. Pure+ 500 ml

DMSO (Dimetylosulfotlenek) –związek organiczny z grupy sulfotlenków, wytwarzana z masy drzewnej. W trakcie rozkładu wytwarza naturalną, organiczną siarkę. Oferowane DMSO to trzyetapowo oczyszczony produkt. W naszym laboratorium pozbawiony został substancji drażniących. Jest klarowną i praktycznie bezzapachową cieczą, łatwo mieszającą się z wodą o stopniu czystości Czda (czysty do analiz).DMSO jest przez nas dodatkowo oczyszczone. Pozbawione siarczku dibutylu, wody oraz soli metali. Dopiero tak oczyszczony produkt podlega konfekcjonowaniu. 

Pojemność: 500 ml
Cena: 94 złote

Żel 70%
Pojemność: 180ml
Cena: 84 złote

DMSO. Z wyciągiem z Babki lancetowatej. 70% Spray

DMSO (Dimetylosulfotlenek) –związek organiczny z grupy sulfotlenków, wytwarzana z masy drzewnej. W trakcie rozkładu wytwarza naturalną, organiczną siarkę. Oferowane DMSO to trzyetapowo oczyszczony produkt. W naszym laboratorium pozbawiony został substancji drażniących. Jest klarowną i niskoaromatyczną cieczą, łatwo mieszającą się z wodą o stopniu czystości Czda (czysty do analiz).  DMSO jest przez nas dodatkowo oczyszczone. Pozbawione siarczku dibutylu, wody oraz soli metali. Dopiero tak oczyszczony produkt podlega konfekcjonowaniu. Pojemność: 100 ml Opakowanie: Szklana butelka z atomizerem DMSO posiada silne właściwości rozpuszczające, antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Jest związkiem  niezastąpionym w naturalnej medycynie. Posiada szczególne właściwości, chroniące tkanki. Z tego powodu wykorzystywany jest do przechowywania tkanek. Najważniejsze cechy produktu: Zastosowanie: Przeciwbólowe oraz przeciwzapalne Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego Hamuje stany zapalne oraz zmniejsza obrzęki spowodowane urazami mechanicznymi Posiada działanie bakteriobójcze, zwalcza grzyby oraz wirusy. 

Pojemność: 100 ml
Cena: 48 zł

Nafta oczyszczona Laboratoryjnie. Ultraczysta.

Nafta - chemicznie oczyszczona. 
Najwyższej jakości nafta potrójnie oczyszczona w naszym laboratorium. Niskoaromatyczna. Jest tradycyjnie wykorzystywana do różnego rodzaju zabiegów terapeutycznych. Nafta kosmetyczna jest oczyszczona w procesie destylacji, co usuwa z niej większość zanieczyszczeń i substancji, które mogą być szkodliwe dla skóry. Nafta kosmetyczna ma właściwości nawilżające i emolientowe, co oznacza, że pomaga zmiękczyć i wygładzić skórę oraz zapobiegać jej przesuszeniu. Jest też powszechnie stosowana jako nośnik dla innych składników kosmetycznych, które są dodawane do produktów kosmetycznych w celu poprawy ich właściwości i skuteczności. Charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością i czystością. Wrze do 160 stopni Celsjusza. Informacje dodatkowe: Produkt chronić przed dziećmi, w temperaturze pokojowej. Chronić przed wilgocią oraz silnym nasłonecznieniem. Produkt nie zawiera alkoholu. Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na produkty naftowe.

Pojemność: 500 ml
Cena: 56 zł

Pojemność: 100 ml
Cena: 24 zł

Nafta oczyszczona Laboratoryjnie. 
Z dodatkami

Nafta bursztynowa  jest unikalnym ekstraktem zawierającym wyciąg z bursztynu bałtyckiego. Posiada działanie regenerujące i pielęgnujące. Zawarte w bursztynie substancje działają korzystnie na tkankę skóry i włosów. Badania jednoznacznie wskazują, że kawałki bursztynu zawierają mnóstwo cennych mikroelementów takich jak: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, kwas bursztynowy, kwasy żywiczne, które pobudzają system nerwowy, regulują pracę nerek i jelit, stanowią środek przeciwzapalny i antytoksyczny. Szczególną cechą nieszlifowanego bursztynu jest emisja ujemnych jonów, które pozytywnie wpływają na jonizację powietrza w pomieszczeniach i neutralizują zły wpływ fal elektromagnetycznych wysyłanych przez urządzenia domowe i biurowe. Wyjątkowym atutem stosowania bursztynu jest fakt, że preparaty na bazie tego szlachetnego kamienia poprawiają koloryt skóry, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, spłycają zmarszczki i poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Nafta tradycyjnie jest stosowana zarówno w przypadkach problemów skórnych jak i do pielęgnacji włosów, paznokci oraz cery.
Stosowanie: Naftę bursztynową wcierać w skórę głowy na  godzinę przed jej umyciem . Przeciwwskazaniem do stosowania jest uczulenie na jakikolwiek składnik. 

Nafta wrotyczowa sprzyja usuwaniu zaskórników, działa przeciwzapalnie, odkażająco i przeciwtrądzikowo. Jest skuteczna  w przypadku wystąpienia łuszczycy, wszawicy a także w przypadku pojawienia się  nużycy i świerzbie. Jako produkt kosmetyczny zapobiega wypadaniu włosów, występowania łojotoku oraz zapaleniu meszków włosowych. Stosowana na włosy skutecznie pielęgnuje je oraz nadaje puszystość. Ziele wrotyczu jest bardzo cennym produktem zielarskim. Zawiera szereg olejków eterycznych, laktonów, kwas jabłkowy, winogronowy i walerianowy oraz flawonoidy. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo.
Nafta tradycyjnie jest stosowana zarówno w przypadkach problemów skórnych jak i do pielęgnacji włosów, paznokci oraz cery. 
Stosowanie: Naftę wcierać w skórę głowy lub miejsca zmienione chorobowo, na  godzinę przed myciem głowy. 

Pojemność: 100 ml
Cena: 38 zł

Maść eucerynowa z Nanosrebrem.

Maść eucerynowa z Nanosrebrem.
Stężenie: 100 ppm.Pojemność szklanego opakowania: 50 ml. Maść zawierająca w swoim składzie aktywne cząsteczki nanosrebra (srebra koloidalnego). Bazą maści jest farmaceutyczny podkład eucerynowy.
Eucerynę można stosować bezpośrednio na skórę w formie maści z dodatkami. Posiada ona doskonałe właściwości natłuszczające, nawilżające, ochronne i zmiękczające, dlatego idealnie sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji cery. Szczególnie tej, która posiada skłonności do nadmiernego przesuszania, podrażnień czy świądu. Jest dobrze tolerowana przez skórę i może być stosowana przez dzieci.
Srebro koloidalne należy stosować miejscowo i kontaktowo, jako środek przeciwzapalny, przeciwgrzybiczny i przeciwbakteryjny. To środek na problemy skórne. Jest odpowiednie do każdego rodzaju cery, ponieważ regeneruje i nawilża naskórek oraz łagodzi podrażnienia. Preparaty ze srebrem koloidanym przyspieszają gojenie się ran i są najlepszą z form terapii stosowanych przy oparzeniach. Ponadto doskonale sprawdzają się także przy łojotokowym zapaleniu skóry, egzemach, grzybicach i odleżynach. Preparat jest bardzo skuteczny w przypadku wystąpienia:·        Trądziku·        Opryszczki·        Oparzeń·        Stanów zapalnych organizmu·        Stanów chorobowych spowodowanych obecnością wirusów i bakterii·        Zapaleń skóry, świądu oraz łuszczycy. Technologia „SilverOne” opracowana została przez nas pod kątem uzyskania srebra o jak najbardziej rozwiniętej powierzchni. Nano-cząstki srebra przyjmują kształt owalnych płatków o strukturze nanoaktywnej, co potwierdza, że ta forma koloidu wykazuje najsilniejsze oddziaływanie.
Babka lancetowata(Plantago lanceolata L.) posiada właściwości zwiększające krzepliwość krwi. Uszczelnia naczynia krwionośne. Przyspiesza gojenie ran oraz podrażnień skóry. Preparat jest bardzo skuteczny w przypadku wystąpienia:·        Trądziku·        Opryszczki·        Oparzeń·        Stanów zapalnych organizmu·        Stanów chorobowych spowodowanych obecnością wirusów i bakterii·        Zapaleń skóry, świądu oraz łuszczycy.

Pojemność: 50 ml
Cena: 58 zł

Maść eucerynowa z Miedzią koloidalną

Maść eucerynowa z Miedzią koloidalną (NanoMiedź - Cu).Stężenie: 100 ppm. Pojemność szklanego opakowania: 50 ml. Maść zawierająca w swoim składzie aktywne cząsteczki nanomiedzi (srebra koloidalnego). Bazą maści jest farmaceutyczny podkład eucerynowy. Eucerynę można stosować bezpośrednio na skórę w formie maści z dodatkami. Posiada ona doskonałe właściwości natłuszczające, nawilżające, ochronne i zmiękczające, dlatego idealnie sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji cery. Szczególnie tej, która posiada skłonności do nadmiernego przesuszania, podrażnień czy świądu. Jest dobrze tolerowana przez skórę i może być stosowana przez dzieci. Miedź jest jednym z najcenniejszym metali. Bierze udział w wielu procesach biochemicznych w organizmie. Jest ważnym składnikiem ludzkiej krwi i odgrywa bardzo istotną rolę przy utlenianiu witaminy C. Posiada zdecydowanie najsilniejsze właściwości grzybobójcze i dezynfekujące.
Zastosowanie niejonowej miedzi nano koloidalnej:- do poprawy wyglądu skóry i włosów- wspomaga walkę z grzybami - doskonale nadaje się do pielęgnacji stóp.- pomaga w utrzymaniu odpowiedniej kondycji skóry w przypadku owrzodzenia- zwalcza wolne rodniki a tym samym zapobiega procesom starzenia skóry.
Technologia „SilverOne” opracowana została przez nas pod kątem uzyskania koloidów o jak najbardziej rozwiniętej powierzchni. Nano-cząstki miedzi przyjmują kształt płatków o strukturze nanoaktywnej, co potwierdza, że ta forma koloidu wykazuje najsilniejsze oddziaływanie.

Pojemność: 50 ml
Cena: 54 zł

Maść eucerynowa z Nanozłotem.
Maść eucerynowa z Nanocynkiem.

Maść eucerynowa z Nanozłotem. Stężenie: 100 ppm.
Pojemność szklanego opakowania: 50 ml. Maść zawierająca w swoim składzie aktywne cząsteczki złota koloidalnego. Bazą maści jest farmaceutyczny podkład eucerynowy. Eucerynę należy stosować bezpośrednio na skórę w formie maści z dodatkami. Posiada ona doskonałe właściwości natłuszczające, nawilżające, ochronne i zmiękczające, dlatego idealnie sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji cery. Szczególnie tej, która posiada skłonności do nadmiernego przesuszania, podrażnień czy świądu. Jest dobrze tolerowana przez skórę i może być stosowana przez dzieci.
Złoto. Właściwości złota mogą wpłynąć pozytywnie na stymulację skóry i pobudzanie jej między innymi do produkcji kolagenu. Kolagen zaś jest niezbędnym elementem, który wspiera zapobieganie procesom starzenia i wiotczenia skóry czy też powstawania zmarszczek. Nanozłoto samo w sobie także cechuje się działaniem poprawiającym napięcie skóry i może wpływać również na procesy likwidujące przebarwienia. Cząsteczki złota cechuje zdolność do przenikania w głębokie warstwy naskórka. Umożliwia to lepsze wchłanianie innym składnikom aktywnym, dlatego też jest chętnie z nimi łączony np. w kosmetykach. Koloidalne złoto znane jest także z działania wspierającego walkę z egzemami, łuszczycą, zapaleniem skóry, jak i różnego rodzaju wypryskami. Jego właściwości wspomagają również gojenie się ran i gaszenie ognisk zapalnych. 

Cynk jest minerałem, który odgrywa ważną rolę dla zdrowia skóry. Może mieć korzystne działanie na różne problemy skórne, w tym trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, oparzenia słoneczne i rany. Oto kilka sposobów, w jakie cynk może korzystnie wpływać na cerę:1. Zwalczanie trądziku: Cynk posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu trądziku. Może hamować rozwój bakterii Propionibacterium acnes, które są często związane z trądzikiem. Cynk również wpływa na produkcję sebum, co może być korzystne dla osób z tłustą skórą.2. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry: Cynk ma właściwości regulujące wydzielanie sebum, co może pomóc w łagodzeniu objawów łojotokowego zapalenia skóry. Może zmniejszyć nadmierne przetłuszczanie się skóry i zmniejszyć stan zapalny.3. Regeneracja skóry: Cynk odgrywa ważną rolę w procesie gojenia się ran i regeneracji tkanek. Może przyspieszać gojenie się skaleczeń, owrzodzeń i innych uszkodzeń skóry.4. Ochrona przed promieniowaniem UV: Cynk ma zdolność do odbijania i pochłaniania promieniowania UV, co czyni go skutecznym składnikiem w filtrach przeciwsłonecznych. 

Złoto
Pojemność: 50 ml
Cena: 85 zł

Cynk
Pojemność: 50 ml
Cena: 54 zł


Żel ze srebrem koloidalnym.
Żel z miedzią koloidalną.

Żel z aktywnym srebrem koloidalnym 100ppm. 180 ml.
Łatwy w aplikacji żel zawierający cząsteczki aktywnego srebra koloidalnego. Wytwarzany z najwyższej jakości surowców. Produkowane jest z najwyższej jakości srebra o czystości minimum 99,999%. Preparat powstaje bez prowadzenia reakcji chemicznej a jedynie przez rozpuszczanie metalicznego srebra w wodzie dejonizowanej o najwyższej jakości. Proces przebiega według opracowanej przez nas technologii „SilverOne”, zapewniając doskonałej jakości roztwór nanocząsteczek srebra. Gotowy produkt badany jest laboratoryjnie metodą AAS, tj PN-EN ISO 11885:2009, co zapewnia kontrolę i spełnienie wysokich wymagań jakościowych. Jednocześnie, kontrolnie,  sprawdzamy obecność innych metali w roztworze co zapewnia pełne bezpieczeństwo stosowania. 
Żel z miedzią koloidalną 100ppm. 180ml
Łatwy w aplikacji żel zawierający cząsteczki aktywnej miedzi koloidalnej. Wytwarzany z najwyższej jakości surowców. Miedź należy do jednych z najważniejszych mikroelementów w organizmie człowieka. Jest istotnym składnikiem krwi. Dlatego jej poziom jest bardzo ważny dla organizmu oraz wpływa bezpośrednio na ilość enzymów w których często stanowi centrum katalityczne. Obecność miedzi wpływa bezpośrednio na zawartość dopaminy, która jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem.  Uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny. Miedź aktywnie uczestniczy w procesach metabolizmu witamin oraz innych metali, np. żelaza. Stosowanie miedzi pozytywnie wpływa na wszelkie zmiany skórne. 

Żel ze srebrem
Pojemność: 180 ml
Cena: 52 zł

Żel z miedzią
Pojemność: 180 ml
Cena: 48 zł

Srebro koloidalne
Miedź koloidalna

Niejonowe srebro koloidalne najwyższej jakości o stężeniu nanoczastek srebra (Ag) 20 ppm. Niechemiczne. Niejonowe. Prowadzone badania w Europie i na Świecie potwierdzają, że zawartość srebra na poziomie 15 do 35 ppm jest optymalnym stężeniem dla srebra koloidalnego. Produkowane jest z najwyższej jakości srebra o czystości minimum 99,999%. Preparat powstaje bez prowadzenia reakcji chemicznej a jedynie przez rozpuszczanie metalicznego srebra w wodzie dejonizowanej o najwyższej jakości. Proces przebiega według opracowanej przez nas technologii „SilverOne”, zapewniając doskonałej jakości roztwór nanocząsteczek srebra.  Gotowy produkt badany jest laboratoryjnie metodą AAS, tj PN-EN ISO 11885:2009, co zapewnia kontrolę i spełnienie wysokich wymagań jakościowych. Jednocześnie, kontrolnie,  sprawdzamy obecność innych metali w roztworze co zapewnia pełne bezpieczeństwo stosowania. Produkt dostarczany jest w ciemnych (odpornych na światło) szklanych butelkach, 
Niejonowa Miedź koloidalna. Niechemiczna. 500 ml.Miedź należy do jednych z najważniejszych mikroelementów w organizmie człowieka. Jest istotnym składnikiem krwi. Dlatego jej poziom jest bardzo ważny dla organizmu oraz wpływa bezpośrednio na ilość enzymów w których często stanowi centrum katalityczne. Obecność miedzi wpływa bezpośrednio na zawartość dopaminy, która jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem.  Uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny. Miedź aktywnie uczestniczy w procesach metabolizmu witamin oraz innych metali, np. żelaza. Stosowanie miedzi pozytywnie wpływa na wszelkie zmiany skórne. Poprawia wygląd i świeżość skóry jak również włosów i paznokci. 
Srebro
Pojemność: 500 ml
Cena: 56 zł

Miedź
Pojemność: 500 ml
Cena: 54 zł

Złoto koloidalne
Cynk koloidalny

Złoto koloidalne 25 ppm. Niejonowe. Niechemiczne. 500 ml.
Złoto to bezcenny element w naszym organizmie. Pełni istotne funkcje od katalitycznych po regeneracyjne. Dzięki swoim właściwościom znalazło wiele zastosowań. Jest często stosowane w kosmetykach silnie regenerujących skórę. Najwyższej jakości złoto koloidalne. Wytwarzane metodą elektrooporową, bez użycia jakichkolwiek odczynników chemicznych. Gwarantuje to uzyskaniu o najwyższej czystości oraz brak zanieczyszczeń. Złoto koloidalne posiada wiele szczególnych cech charakterystycznych wyłącznie dla niego. Jedną z najbardziej charakterystycznych jest rewelacyjna zdolność regeneracji naskórka. Pobudza wydzielanie kolagenu. Doskonale wygładza zmarszczki i czyni skórę sprężystą. Już krótki czas stosowania korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Złoto sprzyja regeneracji uszkodzeń skóry i wygładzaniu blizn.
Spośród najważniejszych cech należałoby wymienić:- Regeneracja i odmłodzenie skóry, paznokci i włosów.- Wygładza zmarszczki. Ujędrnia cerę.- Nawilża skórę wrażliwą i alergiczną- Skutecznie przeciwdziała przebarwieniom. Redukuje ilość wyprysków.
Wodny roztwór cynku koloidalnego. Wytwarzany z najwyższej czystości cynku metalicznego oraz ultraczystej, dejonizowanej wody. Cynk posiada wiele cech pozytywnie wpływających na skórę. Zdecydowanie poprawia jej wygląd, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Dodatkowo zmniejsza widoczność zamaszek. Stosowany na włosy, zmniejsza ich skłonność do przetłuszczania i poprawia ich strukturę. 

Złoto
Pojemność: 500 ml
Cena: 104 zł

Cynk
Pojemność: 500 ml
Cena: 52 zł

Płyn Lugola 
3% 5% 6% 9% 10% 12%

Płyn Lugola posiada działanie odkażające, jest stosowany w leczeniu pewnych schorzeń tarczycy, w zależności od dawki pobudza lub hamuje czynność tego gruczołu. W postaci rozcieńczonej (kilka kropel na 100 ml wody) ma zastosowanie jako antyseptyk do płukania gardła. Jod nosi miano pierwiastka śladowego pomimo, że jest niezbędnym mikroelementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wraz z selenem jest niezbędny by tarczyca mogła wytwarzać odpowiedni poziom hormonów, to od ich wartości w organizmie uzależnione jest wydzielanie trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4), które regulują metabolizm komórkowy a dzięki nim możliwe jest utrzymanie prawidłowej masy ciała. 

Opakowania:
50 ml
100 ml

MMS

Chloryn Sodu MMS - 28% (roztwór wodny)Chloryn Sodu – MMS posiada silne działanie bakteriobójcze i utleniające. Jest wykorzystywany do zwalczanie wszelkiego rodzaju mikroorganizmów, w tym szkodliwe pleśnie, wirusy, pasożyty, bakterie i grzyby. Już kilka kropel MMS jest w stanie oczyścić z nich około 1-2  litry wody. Szeroko stosowany do dezynfekcji. Ze względu na czystość chemiczną stosowany jako odczynnik w laboratoriach.
Skład: Chloryn sodu – 28%Woda dejonizowana – 72%Pojemność: 100 ml Dołączamy świadectwo jakości.
Należy zachować wszelkie środki ostrożności podczas stosowania odczynnika.
Miracle Mineral Solution

Pojemność: 100 ml
Cena: 52 zł

Kwas Solny 4,5%. Aktywator H
Kwas Cytrynowy 50%. Aktywator C

Kwas solny o najwyższym stopniu czystości. Powszechnie stosowany w analityce chemicznej oraz wielu innych zastosowaniach. Rozcieńczony kwas solny znajduje się w żołądku człowieka i ssaków umożliwiając trawienie białek, aktywując enzymy trawienne. Zwyczajowa nazwa „kwas solny” pochodzi od dawnej metody jego otrzymywania ze stężonego kwasu siarkowego i soli kamiennej (kwas z soli).Jest aktywatorem kwasowym wielu substancji. Synonimy: Rozcieńczony wodny roztwór kwasu solnego HCl.CAS: 7647-01-0Zachować szczególną ostrożność. Przy kontakcie z oczami, przepłukać dużą ilością wody. Przy kontakcie ze skórą, zmyć dużą ilością wody Przy spożyciu, podać dużą ilość wody

Kwas Cytrynowy o najwyższym stopniu czystości. Stosowany do zakwaszania i obniżania pH roztworów wodnych. Posiada wiele zastosowań. Kwas cytrynowy stosowany jest między innymi jako aktywator MMS. Jego działanie jest polega na zakwaszeniu roztworu, będąc w tym przypadku aktywatorem Jest aktywatorem kwasowym wielu substancji. Synonimy: Rozcieńczony, 50- procentowy  wodny roztwór kwasu Cytrynowego, C6H8O7.CAS: 77-92-9Zachować ostrożność. Przy kontakcie z oczami, przepłukać dużą ilością wody. Przy kontakcie ze skórą, zmyć dużą ilością wody Przy spożyciu, podać dużą ilość wody Produkt najwyższej czystości, przeznaczony między innymi do analiz chemicznych (cz.d.a).

Kwas solny
Pojemność: 100 ml
Cena: 30 zł

Kwas cytrynowy
Pojemność: 100 ml
Cena: 29 zł

Kwas winowy L+ 10%
Kwas mlekowy 21%

Roztwór kwasu winowego jako odczynnik analityczny, chemiczny do syntez. Ponadto jest aktywatorem MMS-u. Kwas winowy jest kwasem dikarboksylowym (alfa-hydroksykwasem, kwasem cukrowym) naturalnie występującym w wielu roślinach oraz owocach m.in. w owocach winorośli, zarówno w postaci soli, jak i w stanie wolnym. Według Farmakopei Polskiej związek ten to biały lub prawie biały krystaliczny proszek lub bezbarwne kryształy łatwo rozpuszczalne w wodzie i etanolu 96%. Kwas winowy występuje w 3 odmianach: nieaktywnej optycznie formie mezo (R, S) zwanej kwasem antywinowym, a także dwóch optycznie czynnych enancjomerów   (2R,3R) (+)-(L-1) i (2S,3S) (-)-(D-1). Powszechnie stosowany jest kwas L- winowy.

Kwas mlekowy jest naturalnym konserwantem i regulatorem pH. Jest aktywatorem MMS. Z tego względu stosowany jest razem z chlorynem sodu. Dzięki właściwościom zakwaszającym, w bezpieczny sposób reaguje z cząsteczką MMS. Jest jednocześnie produktem całkowicie naturalny. Do zakwaszania może być stosowany zamiennie z kwasem cytrynowy, solnym oraz winowym. Kwas mlekowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA) i jest otrzymywany podczas naturalnego procesu fermentacji cukrów z udziałem bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus. Kwas mlekowy jest jednym z metabolitów tkanki mięśniowej, powstających podczas wysiłku fizycznego. W kosmetologii wykorzystuje się aktywną biologicznie formę optyczną kwasu mlekowego-L. Kwas mlekowy jest rozpuszczalny w wodzie, nie rozpuszcza się w tłuszczach. Posiada większą cząsteczkę od kwasu glikolowego, dlatego działa delikatniej i bezpieczniej. Kwas mlekowy wspomaga działanie konserwantów i jest używany jako regulator pH w kosmetykach. Kwas mlekowy o stężeniu 21%. Czystość: Czysty do analizPojemność: 100 mlOpakowanie: Szklana butelka z kroplomierzem

winowy
Pojemność: 100 ml
Cena: 30 zł

Kwas mlekowy
Pojemność: 100 ml
Cena: 30 zł

Woda Jodowa, czysta. 
Woda Borowa 3%. Ultarczysta. 

Woda o wysokiej zawartości jodu w postaci rozpuszczonych soli jodu, jodku i jodanu. Produkt na bazie specjalnie oczyszczonej wody. Posiada bardzo szerokie zastosowanie, tam, gdzie wymagane jest wysokie stężenie skoncentrowanych soli jodu.W przeciwieństwie do płynu Lugola, produkt jest bezbarwnym płynem, dzięki czemu nie brudzi i nie plami.Zawartość jodu: 100 mg/lPojemność: 500 mlOpakowanie: Szklana butelka zabezpieczona hologramem. Jod nosi miano pierwiastka śladowego pomimo, że jest niezbędnym mikroelementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wraz z selenem jest niezbędny by tarczyca mogła wytwarzać odpowiedni poziom hormonów, to od ich wartości w organizmie uzależnione jest wydzielanie trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4), które regulują metabolizm komórkowy a dzięki nim możliwe jest utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Roztwór wodny czystego kwasu borowego. Tradycyjnie stosowany przy zmianach skórnych. Działa silnie przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Kwas borowy ma wiele zastosowań. Przede wszystkim stosowany jest jako środek łagodzący w stanach zapalnych skóry i łagodnych zakażeniach grzybiczych. Skuteczność terapii kwasem borowym szacowana jest na około 60-70 procent.. Stosowany jest również w leczeniu schorzeń skóry jak trądzik, wągry czy wypryski. Jest skuteczny również w przypadku drobnych uszkodzeń skóry czy stłuczeń. Nie należy stosować go na rozległe rany. Kwas borowy bywa stosowany w kuracji stanów zapalnych dróg oddechowych i śluzówki nosa. Kwas borowy stosuje się także jako środek do przemywania oka w stanach zapalnych spojówek czy powiek. 

Woda jodowa
Pojemność: 500 ml
Cena: 40 zł

Woda borowa
Pojemność: 500 ml
Cena: 40 zł

Ziołoocet

Ziołoocet jest preparatem wskazanym do wzmocnienia słabych i wypadających włosów. Wzmacnia i korzystnie wpływa na ich kondycję. Wyciąg oparty został na  naturalnym occie jabłkowym. Wytwarzany jest w oparciu o sprawdzoną i tradycyjną recepturę. Ocet ziołowy jest szczególnym rodzaju wyciągu. Łączy w sobie zalety octu jabłkowego i ziół posiadających szereg właściwości leczniczych. Wyciągi octowe są jedną z najstarszych metod konserwacji oraz wzmocnienia właściwości ziół. W składzie znajdują się żywe enzymy, duże ilości potasu i ponad 60 związków biologicznie czynnych. Kwas jabłkowy zawarty w occie  łącząc się z solami mineralnymi i zasadami tworzy glikogen, konieczny do utworzenia zapasu energetycznego, sprzyja też zatrzymywaniu w organizmie wapna, krzemu, magnezu i żelaza. Kwaśne środowisko octu powoduje również lepszą przyswajalność minerałów przez organizm. W zależności od użytych roślin, ziołoocty mogą mieć różne właściwości terapeutyczne, kwaśne środowisko samo z siebie jest szkodliwe dla wszelkich patogenów, a na pożyteczne bakterie działa probiotycznie.

Ziołoocet wrotyczowy
Pojemność: 100 ml
Cena: 22 zł

Ziołoocet ze szczecią
Pojemność: 100 ml
Cena: 22 zł

Ziołoocet z czystkiem
Pojemność: 100 ml
Cena: 22 zł

Nadtlenek wodoru 3%
Bez stabilizatorów

Nadtlenek wodoru 3%. Woda utleniona 3%.
Bez stabilizatorów chemicznych.

Nadtlenek wodoru (H2O2) – nieorganiczny związek chemiczny z grupy nadtlenków, jedna z bardziej reaktywnych form tlenu. Posiada wszechstronne zastosowanie, zarówno w medycynie jak i gospodarstwie domowym (np. dezynfekcja, wybielanie, usuwanie zapachów). Preparat można dowolnie rozcieńczać, stosując do tego czystą wodę. Produkt nie posiada stabilizatorów chemicznych. 3-procentowy roztwór nadtlenku wodoru. 

Pojemność – 100 ml.
Cena: 26 zł


A
Szukaj